marți, 20 mai 2008

F.Fognini - H.Zeballos (Bonusuri Astra Pariuri Sportive)

Zi plina astazi din nou la US Open ,meciuri contand pentru calificarea pe tabloul principal al turneului.Am ales o prima partida intre italianul F.Fognini si argentinianul H.Zeballos.In primul tur al calificarilor italianul a trecut de neamtul L.Burgsmuller ca a abandonat in setul al doilea dupa ce Fognini castigase primul set fara drept de apel scor 6-0.De cealalta parte argentinianul locul 220 in ierarhia ATP a trecut in prima runda a calificarilor de sarbul Ilia Bozoljac in doua seturi identice scor 6-3.Italianul este un jucator mai experimentat chiar daca are numai 20 de ani el reusind la ultimele doua turnee din circuitul ATP la care a participat sa ajunga pana in turul al treilea ,la ultimul turneu la care aparticipat cel de la Montreal a trecut de mult mai titratul A.Murray in doua seturi scor 6-2 6-2 ca mai apoi sa fie eliminat de catre R.Federer .Voi miza pe victoria italianului care consider este un jucator mai valoros care are un atu important in fata adversarului sau prin faotul ca participa la turneele din cadrul circuitului ATP si are o oarecare experienta.Asadar va urez multa bafta si succes!!!